Hakkımızda

Kurucusu Fikret Çağlar olan firmamız 35 yıldır Taksimde hizmet vermektedir.

  • Küçük bir atölyeden başlayan firmamızın büyüme stratejisi kişilerin ihtiyaçları ile uyum içerisinde ürünler üretip büyüme yolunda hızla ilerlemektir.
  • Oldukça geniş bir ürün yelpazesi olan Fikret Peruk, üretim atölyesinde kurucumuz Fikret Çağlar’ın tecrübesi ile kişinin her türlü ihtiyacına yönelik üretim profesyonel olarak yapılabilmektedir.
  • Bugüne kadar değerli müşterilerimize hizmet vermiş olmanın yanı sıra sinema, dizi, reklam, tiyatro gibi alanlarada çalışma yapmanın mutluluğunu yaşamaktayız. 35 Yıldır olduğu gibi bundan sonrada “Müşteri memnuniyeti”, “Üstün kalite ürün-işçilik” prensiplerimizle sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz.

Özel Tasarım

Kişiye veya biblo & heykel için peruk, sakal, bıyık çalışmaları isteğe yönelik olarak %100 el işçiliği ile tüle veya makine işçiliği olarak yapılmaktadır. İsteğe ve ihtiyaca göre sentetik yada insan saçı kullanılmaktadır.

Tecrübe & Kalite

Fikret Peruk olarak 35 yıldır sinema, tiyatro, reklam filmleri ve siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Firmamızda kullanılan saçlar %100 gerçek saç olmakla birlikte 1. kalite saçlardır. Ürünlerde kullanılan saçların hepsi aynı boy olduğundan dolayı dipten uca hacimli durmaktadır. Ayrıca özel bir işçilikle dikildiğinden dolayı kesinlikle dökülme olmamaktadır. Peruklarımızda kullanılan file ultra ince olduğundan cildi rahatsız etmez ve cilt hava alır.

100% El İşçiliği

Tığ işçiliği genellikle film, dizi, reklam ve organizasyon gibi kamera karşısındaki işler için sinema ve tiyatro tülüne işlenerek kullanılır. İsteğe bağlı olarak peruğun tepe kısmında cilt görünümü sağlanarak kullanılabilir. Yoğunluk, uzunluk, renk tamamen yapılacak olan işin özelliğine göre belirlenip özel çalışma yapılır.